V petek, 25. septembra 2010 je bilo v mesdžidu Koper organizirano drugo mladinsko druženje, ki se ga je udeležilo okrog trideset mladih.
To je drugo mladinsko druženje ki se bo nadaljevalo skozi celo leto ob petkih v mesdžidu v Kopru. (Kosovelov trg 1).V tem času se mladina vpisuje v bazo podatkov, ki služi za obveščanje mladih o naslovu in času predvidnega druženja. Do sedaj se je v bazo podatkov vpisalo štirideset oseb.
Na drugem druženju je bilo načetih nekoliko tem kot so:
- Kdaj so začele razodevati prve besede iz Korana?
- Kako so prenesene besede Muhammeda, a.s. – HADISI?
- Kako se musliman pripravlja za spanje?
Na vsakem druženju se postavi vprašanje ali tema o kateri bi se želeli pogovarjati ob naslednjem druženju.
Za naslednji petek (1. oktobra 2010) je bilo dogovorjena tema:”Katere štiri stvari poročijo žensko?” (Hadis). Druženje se bo začelo ob 20 uri in 20 minut z zadnjo večerno molitvijo.